Drodzy Wolontariusze akcji "AEGEE z Sercem dla Gruzji",

Otrzymałem doskonałą wiadomość ile żeście zebrali pieniędzy. Wielkie, wielkie dzięki jeszcze raz dla Wszystkich. Dzięki Caritasowi Poznańskiemu za życzliwość i jak zawsze wielką pomoc.
Dziś Dzień Dziecka i choć jesteście już dorośli i nie dzieci, to z mojej strony najlepsze życzenia. Jesteście tacy młodzi, że moglibyście być moimi dziećmi, więc z serca najlepsze życzenia.

Część zebranych pieniędzy pójdzie na rury i nasze dzieci będą miały wodę. A to jest wielka sprawa i bardzo ważna tym bardziej, że dziś w Gruzji rozpoczęło się lato i mamy już prawie upały. Resztę tej kwoty przeznaczyliśmy na leczenie młodego człowieka, który leży nieprzytomny w szpitalu po wypadku.
Ja doskonale wiem, ile Osób włożyło w to serce, jak się bardzo staraliście i dlatego jestem Wam stokrotnie wdzięczny i zawsze będę. Myślę też że suma, oczywiście to też jest ważne, ale suma nie jest najważniejsza. Liczy się praca i zaangażowanie, jakie włożyliście w to wszystko. A wiem, że było w tym całe Wasze serce. WIELKIE BÓG ZAPŁAĆ !!!!!!

Pozdrawiam Was serdecznie i z Bogiem

Padre Witold Szulczyński
Wicedyrektor Caritas Gruzja


28 maja w Poznaniu to dzień z Gruzją, o Gruzji i przede wszystkim dla Gruzji.

Jeśli fascynuje Was ten niezwykły kraj i jednocześnie jesteście otwarci na tych, którzy potrzebują pomocy, to zaproszenie do udziału w wydarzeniu „AEGEE - z  Sercem dla Gruzji” kierowane jest właśnie do Was!

Zapraszamy do Blue Note Jazz Club 28 maja o 20.00.

Europejskie Forum Studentów „AEGEE-Poznań” połączyło swój entuzjazm i chęć propagowania kultury krajów europejskich z misją  niesienia pomocy, która wyróżnia inicjatywę „Serce dla Gruzji”. W ten sposób powstało unikalne wydarzenie: AEGEE z Sercem dla Gruzji.

Istotą przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na to,  jak wiele ludzi potrzebuje pomocy oraz w jaki sposób tę pomoc nieść. W ostatnich latach, przez wojny i okres transformacji w Gruzji, mieszkańcy tego państwa  doznali wielu cierpień, które wpłynęły na ich zdrowie oraz znaczne pogorszenie sytuacji życiowej.  Nadrzędny cel projektu to pomoc potrzebującym w Gruzji - dzieciom i osobom starszym, ubogim, chorym oraz samotnym. Poprzez zbiórkę pieniędzy, zostaną wsparte znajdujące się w Tbilisi: dom sierot, przychodnia dla najuboższych, jadłodajnia oraz pomoc domowa dla ciężko chorych, którzy sami nie mogą dotrzeć do punktów pomocy.

Studentów serdecznie zachęcamy do wparcia akcji na terenie poznańskich uczelni. Wrzucając datek do puszki, nie tylko wspomożecie Gruzinów, lecz otrzymacie też kawałek pysznego ciasta. Słodkości ufundowała „Piekarnia Błaszkowiak”.

Wszystkich, bez względu na wiek, zapraszamy o 20.00 do Blue Note Jazz Club na Wieczór Gruziński. Będzie to unikalna okazja do zapoznania się z gruzińską kulturą, kuchnią i muzyką. W panelu dyskusyjnym zaproszeni goście przedstawią obraz Gruzji powstały  z różnorodnych punktów widzenia. Wezmą w nim udział: Dariusz Lipiński, który w 2008 jako jeden z siedmiu polskich parlamentarzystów był w Gruzji obserwatorem wyborów z ramienia Rady Europy, Zviad Glonti, Gruzin od wielu lat mieszkający w Poznaniu, Krzysztof Grzybowski, poznański radny Rady Miasta, który zjechał Gruzję wzdłuż i wszerz oraz wolontariuszka Maja Olędzka. Całość zwieńczy występ „Propaganada Dei”- zespołu, którego twórczość to połączenie muzyki reggae z tekstami o tematyce chrześcijańskiej.

Ponadto, na portalu Allegro.pl obędzie się aukcja internetowa. Zapraszamy do wzięcia udziału w licytacji wyjątkowych przedmiotów. Całość dochodu zostanie przeznaczona na Caritas Gruzja. Więcej:  AUKCJE Allegro

Back to top