„Serce dla Gruzji” to inicjatywa pomocy potrzebującym w Gruzji, która została stworzona przez grupę znajomych z Poznania i okolic. Zaangażowani w nią są zarówno miłośnicy Gruzji, jak i osoby odczuwające potrzebę włączenia się w akcje charytatywne. Pomoc ze zbiórek trafia do istniejących już w Tbilisi: domu sierot, przychodni dla najuboższych, jadłodajni, unieruchomionych w domach samotnych osób ciężko chorych.

Sytuacja w Gruzji, mimo wielu zmian, na skutek wojny i okresu transformacji jest nadal ciężka. W Gruzji działa Caritas założony przez polskiego księdza Witolda Szulczyńskiego. Zajmuje się on zarówno osobami chorym, biednymi, starymi, młodymi, dziećmi i młodzieżą. Co istotne pomoc udzielana jest każdemu, bez względu na wyznanie.

Szeroka działalność Caritas Gruzja wymaga wielu nakładów finansowych, aby wspomóc jego działalność „Serce dla Gruzji” organizuje imprezy charytatywne.

Czwartego kwietnia 2012 w The Dubliner Irish Pub, znajdującym się w CK Zamek (wejście od al. Niepodległości), odbędzie się koncert zespołu WAKE UP.

Zespół został założony w maju 2011 roku przez Krzysztofa Kiełpińskiego „Krisa”. Grają w nim muzycy z różnych poznańskich formacji od rocka przez funky, soul, pop. Na koncertach wciągają słuchaczy w swój własny świat złożony z szaleństwa charyzmatycznego lidera, melodii, które zostają ze słuchaczami od pierwszego usłyszenia, oraz świetnych tekstów – poetyckich, zabawnych, a czasem filozoficznych.

Filozofia WAKE UP to odpowiedzialny hedonizm i stan ciągłego podnoszenia adrenaliny.

Zapraszamy na koncert, podczas którego będziemy kwestować na rzecz Caritas Gruzja.

Na każdą osobę dokładającą się do naszej akcji czekać będzie mała niespodzianka związana z Gruzją.