Podczas ostatniego Wyjazdu Charytatywnego, który odbył się we wrześniu 2019 roku, nasi wspaniali wolontariusze wyremontowali pokój Nany. Efekt remontu pokoju Nany jest taki, jak oczekiwaliśmy. Bardzo się cieszymy, że tata Nany i brat mimo trudności zdrowotnych i finansowych zaangażowali się w remont. Pokój wygląda schludnie, zostały wymienione okna, odświeżone ściany, umyta szafa, ale już na dodatkową, niezbędną szafę nie wystarczyło funduszy. Ufamy, że uda się doposażyć pokój podczas następnego Wyjazdu Charytatywnego wiosną 2020 roku. 

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim Ofiarodawcom, którzy podarowali telewizor, zasłony, kołdry, pościel. Dziękujemy też wszystkim, którzy wsparli nasz projekt finansowo oraz pracowali na miejscu, aby pokolorować świat naszej Podopiecznej. Jesteście wspaniali <3

 

pokoj Nany 1
pokoj Nany 2
pokoj Nany 3
Nana 4
Nana 5
Nana 6

 

 

Na jesieni odbędzie się nasz kolejny Wyjazd Charytatywny do Gruzji i Armenii. W Gruzji spędzimy dwa dni remontując pokój Nany - naszej podopiecznej chorej na stwardnienie rozsiane. Nana żyje w tragicznych warunkach. W mieszkaniu trzeba wymienić okna. Latem panuje tam upał (stare okna się nie otwierają), a zimą przez nieszczelne ramy przedziera się chłód. W domu panuje nieład, brakuje mebli i podstawowych sprzętów. Dzięki dobroci darczyńców w ostatnim roku udało się kupić rodzinie lodówkę. Nana obecnie ma nowe łóżko, które podarowali Ojcowie Kamilianie. My chcemy "odświeżyć" jej pokój i zakupić telewizor, który dla 30-letniej dziewczyny jest oknem na świat. Jeśli uda się zebrać więcej pieniędzy dostosujemy łazienkę do potrzeb dziewczyny.

Obecnie Nana nie jest nawet w stanie sama siedzieć. Rehabilitacja, którą odbywa regularnie dzięki naszemu wspaniałemu darczyńcy - Maciejowi - powstrzymuje nieco chorobę ale ta jest niestety bezwzględna. Każdy z Was może pomóc. Każde 10 zł ma znaczenie! Pomóżmy aby ostatnie lata życia dziewczyna spędziła w godnych warunkach.

Wpłaty można dokonywać na na konto: Alior Bank 20 2490 0005 0000 4500 3457 9645, tytuł: Nana.

Film o Nanie:

Jednym z naszych podstawowych założeń jest TRANSPARENTNOŚĆ, dlatego chcemy przedstawić rozliczenie finansowe Akcji "Gruziński Prezent", którą ogłosiliśmy w grudniu 2015 r. Zebrane pieniądze miały trafić do najstarszych podopiecznych Fundacji żyjących w Gruzji. W styczniu nasza wolontariuszka Ola wyjechała do Tbilisi i spotkała się z Jamalem, Ofelią i Żużuną. Wspólnie ustalili na co przeznaczyć zebrane pieniądze i co w danym momencie jest najbardziej potrzebne. 

Tabelki zamieszczona poniżej zawierają informacje o wpłatach na nasze konto z przeznaczeniem na konkretne osoby,

Wielkie PODZIĘKOWANIA dla wszystkich, którzy zechcieli pomóc pani Ofeli w spłacie długu za operację serca. Zbieraliśmy na pokrycie części kwoty za udaną operację dla naszej podopiecznej. Przy obecnym kursie przeliczeniowym lara (lar czyli GEL, waluta gruzińska spadła w stosunku do złotego) mamy nawet dość pieniędzy na porządne zakupy przy następnym wyjeździe charytatywnym. A oto lista hojnych Ofiarodawców:

Pozdrowienia od Ofelii, naszej podopiecznej mieszkającej w Gruzji. Ofelia niedawno przeszła operacje serca. Mimo wielkiego ryzyka wszystko zakończyło się dobrze. Większość kosztów operacji pokryło Państwo, jednak resztę musiała opłacić sama (o czym dowiedziała się na stole operacyjnym). Koszt jej życia to 2000 GEL czyli ok 3500 zł. Ofelia musiała się zadłużyć. Fundacja postanowiła pomóc w spłacie długów. Zwracamy się do naszych Wielkich Serc z prośbą o pomoc. Wpłaty na nasze konto Alior Bank 20 2490 0005 0000 4500 3457 9645 można dokonywać z dopiskiem: "Ofelia-operacja".

Pozdrowienia od Nany, która czuje się coraz lepiej. Dzięki dobroci Darczyńców w kwietniu kupiliśmy leki, których dziewczyna nie brała od wielu lat. Cała jej rodzina żyje w biedzie. Nana choruje na stwardnienie rozsiane i obecnie nie jest w stanie nawet samodzielnie siedzieć.

Back to top