Przyjaźń na odległość czyli Duchowa adopcja

Wielu ubogim dzieciom oraz osobom starszym w Gruzji potrzebne jest wsparcie materialne i duchowe. Program „Przyjaźń na odległość”, podobnie jak duchowa adopcja na odległość, to sposób na wyrażenie zainteresowania, solidarności i troski o ich los. Twoja stała finansowa pomoc pozwoli zapewnić konkretnej osobie realizację podstawowych potrzeb: dachu nad głową, jedzenia, nauki, leczenia.
Zostań PRZYJACIELEM (FORMULARZ w trakcie opracowania) gruzińskiego dziecka.

 

Czym jest Przyjaźń na odległość

Przyjaźń na odległość to sposób na wyrażenie zainteresowania, solidarności i wsparcia, które każdy człowiek może okazać potrzebującym dzieciom w Gruzji. Przyjaźń taka polega na regularnej pomocy finansowej dla konkretnej osoby. Dzięki Twojej ofierze możesz pomóc zapewnić jej realizację podstawowych potrzeb: dachu nad głową, jedzenia, nauki, leczenia, pomocy specjalistów. Przyjaźń na odległość to jednak coś więcej niż tylko wsparcie materialne. Pomiędzy osobą pomagającą a potrzebującym rodzi się relacja miłości bliźniego i wdzięczności.

Kim są potrzebujący pomocy?

Przyjaźń na odległość dotyczy gruzińskich dzieci z ubogich rodzin, dzieci pozbawionych opieki i mieszkających na ulicy, dzieci uchodźców, a także dzieci z rodzin z problemami. Każde z nich ma prawo do życia w rodzinie i w godnych warunkach. Staramy się wspierać te rodziny i je integrować. Są jednak takie sytuacje, gdy dziecku potrzebny jest ktoś, kto materialnie je wesprze, choćby na odległość, umożliwi dalszy rozwój, edukację, uczęszczanie do centrum kształceniowych, zapewni wyżywienie, ubranie oraz opiekę medyczną. Taką osobą możesz być również Ty.

Pomagając w ten sposób konkretnemu dziecku, staniesz się jego cichym przyjacielem .

Jeżeli zdecydujesz się na PRZYJAŹŃ NA ODLEGŁOŚĆ wobec DZIECKA to razem z organizacjami dobroczynnymi w Gruzji:

  • Znajdziesz dla niego schronienie z dala od ulicy w Domach Dziecka Rodzinnego Typu
  • Zapewnisz mu pożywienie, ubrania oraz opiekę medyczną
  • Pomożesz w edukacji, w nauce pisania i czytania
  • Zapewnisz mu wsparcie opiekunów oraz psychologów
  • Pomożesz utrzymać kontakt z bliskimi, których nie stać na odwiedziny dziecka
  • Umożliwisz mu uczęszczanie do dziennego centrum kształceniowego, gdzie otrzyma ciepły posiłek i zaangażuje się w kursy rękodzieła oraz kursy nauki zawodu
  • Przywrócisz mu wiarę w dorosłych, miłość i radość życia

W jaki sposób można pomagać?

Twoje wsparcie finansowe, na które bardzo liczymy to, w zależności od Twoich indywidualnych możliwości, co miesięczna kwota od 10 do 300 złotych. Możesz wpłacać ustaloną przez siebie kwotę za pomocą przelewu jeden raz każdego miesiąca, raz na trzy miesiące lub jednorazowo za okres całego roku. Wystarczy, że złożysz w swoim banku stałe zlecenie przelewu określonej kwoty na rachunek Fundacji. Pamiętaj, że Twoja darowizna trafi do konkretnej osoby. Zawsze, jeśli sobie tego życzysz, możesz pozostać osobą anonimową. Możesz również pomagać, nie deklarując kogo dokładnie wspierasz i pozostawić to decyzji Fundacji "Serce dla Kaukazu". Przyjaźń na odległość może trwać ile zechcesz, nawet kilka lat, wszystko zależy od Ciebie i Twoich możliwości. Twoja systematyczność umożliwi nam planowanie krótko- lub długofalowej pomocy. Zawsze masz prawo zmienić wysokość darowizny lub z niej zrezygnować. Mamy również nadzieję, że podzielisz się informacją o programie „Przyjaźń na odległość” ze swoimi przyjaciółmi, znajomymi i rodziną. Twój udział w rozpowszechnianiu idei „Przyjaźni na odległość” będzie bezcenny.

Trochę o finansach

Miesięczny koszt utrzymania jednego wychowanka w Domu Dziecka w Polsce wynosi ok. 2400 zł na miesiąc. W Gruzji musi wystarczyć połowa – 1200 zł. Organizacje prowadzące Domy Dziecka Rodzinnego Typu otrzymują od władz ¾ połowy czyli 900 zł – jakby nie liczyć, brakuje 300 zł, dlatego liczymy na Twoją pomoc! Wychowawca otrzymuje za pełnowymiarowy dzień pracy zaledwie 350 - 400 lary czyli 700 - 800 złotych miesięcznie, a praca nie jest lekka.

Bądź w stałym kontakcie z Twoim gruzińskim przyjacielem

Fundacja będzie regularnie wysyłała do Ciebie zdjęcia i informacje dotyczące Twojego przyjaciela, którego wspierasz. Ty również możesz kontaktować się z nim za pomocą listów i zdjęć - "Serce dla Gruzji" zajmie się tłumaczeniem listu na język gruziński. Jeżeli zdecydujesz się na przyjaźń na odległość zobowiązujesz się do przestrzegania tylko jednej zasady:

Będziesz chronił poufne dane osoby, którą wspierasz, to znaczy nie będziesz umieszczał jej danych ani zdjęć w Internecie i innych mediach bez jej zgody.

 

Fundacja "Serce dla Kaukazu" pomaga połączyć osoby, które pomocy potrzebują z tymi, które takową pomoc mogą ofiarować.

Dołącz do programu „Przyjaźń na odległość”
Aby uruchomić proces udziału w programie „Przyjaźń na odległość”, wypełnij FORMULARZ.