Z wielkim żalem chcielibyśmy poinformować wszystkich przyjaciół Fundacji, że nasza podopieczna Ofelia zmarła 4.10.2019  w szpitalu w Tbilisi. Podczas ostatniego pobytu w Gruzji udało się nam odwiedzić ją w szpitalu. Leżała wówczas na intensywnej terapii. W ostatnich dniach jej stan poprawił się znacznie, jednak dotarły do nas najgorsze informacje.
Składamy kondolencje jej najbliższym: Michaelowi i jego wspaniałej żonie. To dla nas wszystkich wielka strata.
Ofelia była wspaniałym człowiekiem, mądrym i empatycznym. Życie doświadczyło ją nieprawdopodobnie mocno, a mimo to nazwana została "Żelazną Damą" pełną humoru i dystansu do swojego kalectwa.
Dziś nasuwa się jedynie cytat: "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą". Od kilku dni mamy poczucie żalu, że tak mało czasu spędzaliśmy z tą wspaniałą kobietą. Tyle pięknych opowieści i mądrości życiowych mieliśmy okazję od niej usłyszeć. Mogliśmy więcej :(
Potraktujcie to proszę jako lekcję. Dla nas to ogromna nauka. Nasi seniorzy mają wielką wiedze i są kopalnią informacji. Możemy tak wiele się od nich uczyć. Kultura zachodu nakazuje nam jednak "pozbywać się problemu". Dlatego coraz większą popularnością cieszą się domy opieki.
Poświęćmy swoją uwagę najbliższym. Kochajmy ich i czerpmy z ich mądrości. To nas wzbogaci.

Kochana Ofelio, jesteśmy pewni, że oczekuje na Ciebie miejsce w niebie. Do zobaczenia.

Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą, dziecko i w budynku